Кава без кофеїну
На жаль, але до середини 90-х років каву без кофеїну був досить поганим, не смачним і гірким замінником звичайної кави, але, як відомо, технології постійно вдосконалюються. Тому після вдосконалення процесу витяжки кофеїну з зерен такої кави ні чим не відрізняється від натурального, завдяки чому на нього припадає близько 30% загальносвітового ринку.
Втім, не все так просто з кави без кофеїну, адже в більшості випадків пропонують придбати продукт, отриманий за допомогою хімічного методу, хоча є і альтернативні технології, наприклад, швейцарська.
Як же отримують каву без кофеїну? Зерна попередньо розм'якшую за допомогою пари, що призводить до збільшення їх обсягу приблизно в два рази. Підготовлені зерна натуральної кави занурюють у спеціальний розчин, в якому під дією хімічних реактивів відбувається декофеінізація. У цій технології головне не переборщити, адже при занадто довгою хімічній обробці та максимальної витяжці кофеїну може повністю зникнути навіть смак кави.
Альтернативний, так званий швейцарський спосіб видалення кофеїну передбачає використання гарячої води, яка вимиває кофеїн і при цьому майже не змінює смак кави. Після цього воду проганяють через фільтр з активованого вугілля, який абсорбує кофеїн. Відзначимо, що цей спосіб хоч і краще ніж хімічний, але значно здорожує продукцію, тому він майже не використовується вітчизняними виробниками.
Втім, справедливості заради відзначимо, що немає ніяких відомостей про те, щоб хімічно оброблений кава негативно впливав на здоров'я споживачів. При цьому смакові якості від відсутності кофеїну не страждають. Як стверджують американські дослідники, споживач швидше відчує різницю між колумбійським і гватемальским кави, ніж відрізнить колумбійський натуральна кава від аналогічного кави без кофеїну.
Втім, якщо ви сильно переживаєте за кількості кофеїну, який ви вживаєте, вам знадобляться рецепти кави "Латте", "Де Олла" або ж "Кон Лече". Завдяки цим рецептами ви приготуєте кави, який буде містити в два рази менше кофеїну. Хоча, сильно переживати з-за кількості випитої кави не слід, адже людський організм не може засвоїти більше 300 мг. кофеїну, так що, досягнувши максимального порогу стимуляції і продовжуючи пити каву, ви нічого не зміните.